Komu poleca się okulary progresywne? Należy zauważyć, że soczewki progresywne polecane są tym osobom, które potrzebują więcej niż jednej pary okularów.

Okulary do komputera Dzięki takim soczewkom ta potrzeba jest eliminowana. Najpraktyczniejsze wydają się dla osób, które mają więcej niż 40 lat, ponieważ ich oko ma problem z akomodacją na przedmioty, które znajdują się blisko. Zmęczenie oczu będzie główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Okulary z soczewkami progresywnymi nie są jak szkła korekcyjne, które korygują widoczność na danej odległości. Do ich przygotowania stosuje się inną formę szlifowania. Okulary progresywne dobierane są w zależności od tego jakie są preferencję pacjenta. Przy wyborze szkieł należy się kierować następującymi kwestiami: - rodzaj wykonywanej pracy i czynności, praca w biurze będzie inna niż praca w terenie i będą inne wymagania co do widzenia poszczególnych przedmiotów - długość czasu jaką spędza się przed monitorem.

Długie siedzenie przed komputerem będzie męczyć oczy. Dlatego należy odpowiednio dobrać powłoki neutralizujące szkodliwe działanie promieni UV. - możliwości finansowe danego pacjenta - obecność w rodzinie dzieci, szkła mogą być bezpieczne dla dzieci, a oprawki powinny być antyalergiczne Jakie korzyści? Przede wszystkim to, że wystarczą nam jedne okulary do widzenia z bliska i na odległość. Zaletą będzie także wygląd. Dawać będą wrażenie klasycznych okularów, ponieważ nie występuje tutaj podział soczewki, który stosowany jest w przypadku okularów dwuogniskowych. Dlatego estetycznie na pewno te okulary będą się prezentować lepiej i można powiedzieć, że jest to rozwiązanie, które charakteryzuje się też swego rodzaju nowoczesnością i z tego powodu może być wszystkim polecane. A dodatkowo można oczekiwać na skuteczność tych okularów, gdy już przyzwyczaimy się do widzenia przez takie szkła.