Każdy, kto przez cały dzień pracuje przy komputerze, z pewnością doświadczył negatywnego wpływu niebieskiego światła. Od ataków migreny po cyfrowe zmęczenie oczu, długotrwałe przebywanie na ekranach komputerów i smartfonów. Wykazano, że wszystkie te czynniki powodują stres i napięcie organizmu, począwszy od oczu. Jaki jest więc najlepszy sposób zapobiegania cyfrowemu zmęczeniu oczu podczas pracy przy komputerze?

Według ekspertów, okresowy odpoczynek oczu może zapobiec ich nadwyrężeniu. A konkretnie stosowanie zasady 20-20-20 w ciągu dnia. Oznacza to patrzenie z odległości 20 stóp na 20 sekund co 20 minut. Reguła ta została stworzona przez lekarzy jako narzędzie pozwalające oczom odpocząć, ponownie się skupić i zapobiec skutkom ubocznym, takim jak zmęczenie oczu i bóle głowy, które występują przy zbyt długim wpatrywaniu się w ekran. Ustaw przypomnienie o każdych 20 minutach podczas pracy, aby stosować tę zasadę i utrzymać oczy w zdrowiu i skupieniu.

Kolejną ważną wskazówką przy pracy przy komputerze jest noszenie okularów blokujących światło niebieskie. Soczewki BluTech są doskonałym wyborem, ponieważ nie tylko blokują niebieskie światło, ale również sztuczne i UV, na które jesteśmy narażeni codziennie. Sztuczne światło z ekranów i promienie UV ze słońca mogą zmniejszać ostrość widzenia, a przy nadmiernej ekspozycji prowadzić do cyfrowego zmęczenia oczu, ataków migreny i zmęczenia.

Nosząc okulary chroniące przed światłem niebieskim i stosując zasadę 20-20-20 każdego dnia, zapewniasz sobie najlepszą ochronę oczu, wykonując tylko dwie proste czynności. Ważne jest, aby w ciągu dnia wygospodarować czas na zdrowie i dobre samopoczucie. Zadbanie o oczy poprawi wydajność, zdrowie i ogólny nastrój, ponieważ kiedy czujemy się lepiej, żyjemy lepiej.

Źródło: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321536

Znajdź BluTech w pobliżu