Wrzesień jest Miesiącem Bezpieczeństwa Oczu w Sporcie. Wszystkie grupy wiekowe są narażone na urazy oczu związane z uprawianiem sportu, niektóre sporty są bardziej ryzykowne niż inne.

Jest to szczególnie ważne dla rodziców, aby pomóc chronić oczy swoich dzieci podczas uprawiania sportu.

Czy wiesz, że urazy oczu są numerem jeden wiodącą przyczyną ślepoty u dzieci? Oto kilka zaskakujących statystyk.

  • Co 13 minut amerykański oddział ratunkowy otrzymuje wizytę od pacjenta cierpiącego z powodu urazu oka związanego z uprawianiem sportu.
  • Większość urazów oczu u dzieci w wieku od 11 do 14 lat występuje podczas uprawiania sportu.
  • Sporty o największej liczbie urazów oczu to softball, baseball, sporty rakietowe, hokej na lodzie i koszykówka.
  • Każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych dochodzi do prawie 42 000 urazów oczu związanych ze sportem, które kosztują około 175 do 200 milionów dolarów w rocznych rachunkach medycznych.

Na szczęście, okulary ochronne mogą pomóc w zapobieganiu prawie 90% urazów oczu związanych ze sportem. Ważne jest noszenie odpowiednich okularów ochronnych, które mają soczewki z poliwęglanu. Okulary te powinny być oznaczone znakiem ASTM F803 approved. Okulary te posiadają najwyższy poziom ochrony, który pomaga zapobiegać i minimalizować urazy oczu związane z uprawianiem sportu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat urazów oczu związanych ze sportem w poszczególnych dyscyplinach, odwiedź stronę https://www.preventblindness.org/sites/default/files/national/documents/fact_sheets/FS09_Sports_Injuries_by_Age_2017-2.pdf aby uzyskać wyczerpującą listę.

BluTech wspiera bezpieczeństwo oczu. W przypadku sportów, które wymagają spędzania dużej ilości czasu na zewnątrz lub przy sztucznym świetle, pomocne może być zmniejszenie ekspozycji na szkodliwe niebieskie światło poprzez zapytanie okulisty o soczewki BluTech w okularach ochronnych.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie