Badanie wzroku online jest zautomatyzowanym i interaktywnym testem wzroku, który twierdzi, że mierzy głównie ostrość widzenia. Może się wydawać, że jest to wygodny sposób, aby ocenić swój wzrok lub uzyskać receptę na okulary lub soczewki kontaktowe, ponieważ testy te mogą być wykonywane za pomocą komputera, tabletu lub smartfona w zaciszu własnego domu. Ale te testy - których nie należy mylić z wizytami telezdrowotnymi - są wykonywane przez program komputerowy, a nie przez profesjonalnego lekarza okulistę, i nie mogą i nie powinny zastępować kompleksowego, osobistego badania wzroku. Testy online, które są bezosobowe i powierzchowne z natury, mogą spowodować, że stracisz kilka ważnych, nawet ratujących życie, informacji o zdrowiu Twoich oczu i wzroku.

Co oceniają testy okulistyczne online?

Po pierwsze, ważne jest, aby rozpoznać, że badanie wzroku online nie ocenia zdrowia Twoich oczu. Jest to bardziej test wizji niż test oka, ponieważ został zaprojektowany jako próba zmierzenia ostrości wzroku i błędu refrakcji, a w niektórych przypadkach wrażliwości na kontrast i ślepoty na kolory. Co więcej, dokładność recept podawanych przez testy wzroku online jest wątpliwa. Zapewnienie prawidłowej recepty optycznej wymaga bezpośredniej i otwartej komunikacji okulisty z pacjentem. Właściwa recepta wymaga subiektywnego wkładu i doświadczonej analizy ze strony okulisty - profesjonalnych umiejętności, których nigdy nie można dokładnie odtworzyć za pomocą programu online. Podczas gdy technologia obiecuje wygodę, Amerykańskie Stowarzyszenie Optometryczne (AOA) zaleca ostrożność, ponieważ te egzaminy mogą oferować mylące informacje i mogą przyczynić się do tego, że pacjent uwierzy - błędnie - że jego lub jej potrzeby zdrowotne oczu zostały spełnione.

Pomiary online test oczu dostarczyć niewiele do żadnych informacji na temat zdrowia oczu, i nie może określić, czy może mieć wzroku zagrażających warunków, takich jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, lub innych chorób oczu. Egzaminy online nie obejmują również problemów takich jak suche oko, odwarstwienie siatkówki, retinopatia cukrzycowa lub problemy z funkcjonalnym widzeniem - takie jak trudności z zespołem oczu lub niedostateczna konwergencja. Znaczenie kompleksowego badania oczu Optometryści przechodzą lata studiów i specjalistycznego szkolenia. Rozwijają oni wszechstronne zrozumienie tego, jak ocenić oczy nie tylko pod kątem wzroku, ale także pod kątem wszelkich leżących u ich podstaw schorzeń. W rzeczywistości, wzrok i zdrowie są ściśle powiązane. Kompleksowe badanie wzroku umożliwia Dr. Limowi wykrycie oznak chorób, które mogą wpływać na całe ciało, ale które wykazują wczesne objawy w oczach.

Należą do nich: Nadciśnienie tętnicze Wysoki poziom cholesterolu Cukrzyca Udary mózgu Zespół Sjogrena Choroby neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane (MS) lub guz mózgu Czy wirtualne badanie wzroku jest opłacalne? Niektórzy ludzie błędnie wierzą, że badanie wzroku online może zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, w porównaniu z kompleksowym badaniem wzroku przeprowadzonym przez optometrystę lub okulistę. Ważne jest, aby zauważyć, że te wirtualne testy oferują tylko ułamek usług, które normalnie otrzymujesz od swojego okulisty podczas dokładnego badania oczu. Przeprowadzenie profesjonalnego badania oczu wymaga szkolenia, precyzji i odpowiedniego sprzętu. Wszystko inne może narazić Twoje oczy i wzrok na poważne ryzyko.

Chroń swoje oczy i wzrok Kompleksowe badanie wzroku jest jedynym sposobem, aby ustalić, czy Twoje oczy są zdrowe i wolne od zagrażających wzrokowi schorzeń. Wczesne wykrycie i leczenie tych problemów może potencjalnie zapobiec utracie wzroku. Lekarze okuliści często odkrywają infekcje, choroby przewlekłe lub choroby oczu podczas tego, czego pacjenci oczekiwaliby od zwykłego, rutynowego badania oczu. Takie scenariusze są o wiele bardziej powszechne, niż chcielibyśmy sobie wyobrazić. Aby chronić zdrowie swoich oczu i wzrok, regularnie poddawaj się kompleksowemu, osobistemu badaniu okulistycznemu u Dr. Lima. Twoje zdrowie może od tego zależeć. Berryessa Optometry w Berryessa zapewnia kompleksowe badania oczu przy użyciu najbardziej zaawansowanych urządzeń dostępnych. Zaplanuj badanie z nami już dziś.