Nauka o śnie jest fascynująca i od wieków interesuje ludzkość. W 350 roku p.n.e., Arystoteles napisał kluczowy esej filozoficzny zatytułowany "O śnie i bezsenności". Mijały tysiąclecia, a my wciąż nie mieliśmy odpowiedzi na temat snu. Dopiero w 1924 roku Hans Berger, niemiecki psychiatra, wynalazł urządzenie - elektroencefalogram - które zmieniło sposób, w jaki nauka postrzega sen. Urządzenie to rejestrowało aktywność elektryczną w mózgu podczas snu pacjentów. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nauka opracowała urządzenia do obrazowania, które umożliwiają naukowcom jeszcze bardziej dogłębną analizę wewnętrznego funkcjonowania mózgu.

Wiemy, że sen jest niezbędny dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego oraz dobrego samopoczucia. Wiemy również, że nasz wzorzec snu i czuwania jest krytyczną cechą naszej anatomii i biologii, podobnie jak to, że natura polega na cyklicznych wzorcach wschodzenia i zachodzenia słońca i księżyca.

W 2017 roku Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny została przyznana trzem naukowcom, którzy spędzili kilka dekad na identyfikacji zegara molekularnego wewnątrz naszych komórek, które utrzymują nasze ciała w synchronizacji ze słońcem. Kiedy ludzie zmieniają ten rytm okołodobowy, badania pokazują, że narażamy się na wiele chorób, takich jak demencja, choroby serca, a nawet cukrzyca.

Dzisiejsze społeczeństwo znacznie różni się od archaicznego świata, który dobrze znał Arystoteles. Dziś pełny sen jest rzadkością, podobnie jak otrzymanie staromodnego, ręcznie pisanego listu od przyjaciela. Wkraczając w dzisiejszą nowoczesną technologię i elektroniczne gadżety ludzkość sięga po tabletki na sen, by wyleczyć bezsenność i pije kofeinę, jakby wyszła z mody, by nie zasnąć. Na dobrej nocy snu, ciała ludzkiego cykli przez około cztery do pięciu razy etapów snu.

Szybko do przodu do współczesnych czasów, a U.S. Centers of Disease Control and Prevention mówi, że prawie 80 milionów Amerykanów cierpi na przewlekły brak snu, co oznacza, że dostają mniej niż zalecane minimum siedem godzin snu w nocy. Niedobór snu powoduje zmęczenie, które przyczynia się do prawie 1 miliona wypadków samochodowych rocznie, a nawet poważniejszych problemów, takich jak błędy medyczne.

Nasi przodkowie chodzili spać z księżycem i wstawali ze słońcem, co znacznie różni się od dzisiejszego chaotycznego społeczeństwa, które ma dziesiątki sztucznych źródeł światła utrzymujących nas dłużej. Czy to smartfony, oświetlenie fluorescencyjne, telewizory lub inne urządzenia elektroniczne, społeczeństwo jako całość zaczyna doświadczać mniej REM i więcej niepokoju.

Związek między urządzeniami elektronicznymi a bezsennością jest niezaprzeczalny. Ludzie otaczają się urządzeniami elektronicznymi i nadmierną stymulacją non stop na co dzień. Pomyśl o inteligentnych domach i inteligentnych samochodach - falą przyszłości będzie prawdziwie oświecona era elektroniczna. Jednak to nie rozwiązuje problemu bezsenności, który zdaje się nękać tak wielu ludzi na całym świecie.

Wprowadź BluTech Lenses. Podczas gdy ucieczka z naszego świata urządzeń elektronicznych jest prawie niemożliwa, chyba że zaplanujemy ostrożne wyjście poza sieć, możemy zmniejszyć szkodliwy wpływ urządzeń elektronicznych na nasze ciała. Ponieważ urządzenia elektroniczne są odpowiedzialne za emitowanie szkodliwych promieni niebieskiego światła, które podświadomie dają naszym ciałom mieszane sygnały, aby pozostały dłużej poza domem zamiast drzemać po zachodzie słońca, BluTech znalazł rozwiązanie. BluTech wykorzystał moc współczesnych badań naukowych i stworzył soczewki, które pomagają blokować i filtrować te promienie, które sprawiają, że nie możemy zasnąć dłużej i trzymają nasze sny na dystans.

Soczewki BluTech dostępne są na receptę lub w wybranych punktach sprzedaży detalicznej, pomagają blokować szkodliwe dla urządzeń elektronicznych promienie niebieskiego światła, co oznacza, że więcej osób może być na bieżąco z technologią i jednocześnie dobrze wypoczywać.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie