Czy zdarzył Ci się kiedyś dzień, w którym czułeś się po prostu ociężały?

Wszystko, co robisz, wydaje Ci się ciężkie i wyczerpujące.

Myślisz sobie: "Jeśli jeszcze jedna osoba poprosi mnie o zrobienie czegoś, to chyba zaraz zemdleję".

Zmęczenie jest bardzo powszechnym doświadczeniem. Począwszy od rodziców, poprzez pracowników, osoby pracujące przez wiele godzin, a skończywszy na tych, którzy rozumieją bezsenność - wiele osób wie, jak wyniszczające może być uczucie zmęczenia.

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może doświadczać skrajnego zmęczenia i wyczerpania.

Ekspozycja na światło niebieskie

Ekspozycja na światło niebieskie jest związana z uczuciem zmęczenia. Szczególnie w przypadku większej ekspozycji na światło niebieskie. Zdecydowanie zalecamy stosowanie soczewek blokujących światło niebieskie, aby chronić oczy przed niebieskim światłem emitowanym przez ekrany i oświetlenie LED. Może to pomóc w zmniejszeniu objawów cyfrowego zmęczenia oczu o każdej porze dnia i zmęczenia jeśli nosisz je 2-3 godziny przed snem.. WSKAZÓWKA: Nie wszystkie soczewki blokujące światło niebieskie są przeznaczone do oświetlenia LED, co jest istotne, jeśli chcesz lepiej spać.

Wielu pracowników i właścicieli firm spędza dużo czasu pracując przy ekranach komputerów.

Upewnij się, że robisz przemyślane przerwy od patrzenia na ekran. Wstawaj i ruszaj się przynajmniej raz na godzinę. Zawsze używaj soczewek blokujących światło niebieskie podczas korzystania z ekranów.

Ciągłe bycie w ruchu

Czy często czujesz się tak, jakbyś przechodził z jednej sytuacji do drugiej, nie zastanawiając się nad tym zbytnio? Biegniesz z pracy do domu, robisz obiad, pranie i szykujesz się do spania? Może być trudno zrobić sobie przerwę i odetchnąć, kiedy ciągle czujemy się zaganiani.

Świadome poświęcenie chwili na zwolnienie tempa może mieć ogromny wpływ na Twoje samopoczucie w ciągu dnia. Oto krótka rada: za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu lub masz zamiar wejść po schodach, poświęć na to 3 sekundy. Zamknij oczy. Weź dwa głębokie oddechy i powiedz do siebie: "Jestem tutaj".

To wszystko, czego potrzebujesz, aby przypomnieć swojemu mózgowi i ciału o powrocie do chwili obecnej. To może mieć ogromny wpływ na to, jak postrzegasz swój dzień. Ta (i wiele innych technik mindfulness) może pomóc w zmniejszeniu uczucia zmęczenia, przypominając o skupieniu się na tym, co tu i teraz, a nie na przeszłości czy przyszłości.

Zmęczenie może mieć wpływ na wiele codziennych doświadczeń, od snu po prowadzenie samochodu i pracę.

Chroń się przed nim, stosując te proste i łatwe techniki.

Znajdź BluTech w pobliżu