Czy Twoje miejsce pracy dodaje Ci energii, dzięki czemu czujesz się produktywny i skoncentrowany? Czy raczej jest to zagracona plątanina papierów na biurku, która sprawia, że opuszczasz szyję i ramiona? Jeśli tak, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zmienić Twoje miejsce pracy w takie, które nie tylko pomoże Ci wykonać więcej zadań, ale także sprawi, że będziesz się dobrze czuć.

  • Zachowaj prostotę

Im mniej dokumentów, przedmiotów i bałaganu znajduje się na biurku, tym mniej czynników rozpraszających uwagę i stresu będziesz odczuwać w ciągu dnia. Na biurku przechowuj tylko niezbędne dokumenty, a wszystkie inne przedmioty trzymaj w miejscu niewidocznym, ale uporządkowanym. Niezależnie od tego, czy jest to szafka na dokumenty, wyznaczona szuflada, czy nawet pudełko po butach, przechowywanie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów poza zasięgiem wzroku, ale w zasięgu ręki, pozwoli utrzymać biurko w czystości, a umysł w skupieniu.

  • Podnieś linię wzroku

Większość biurek nie jest ustawiona na wysokości wzroku, co powoduje, że wielu z nas, pisząc na klawiaturze, siedzi pochylonych, ze spiętym karkiem i ramionami. Jeśli masz problemy z prawidłową postawą w miejscu pracy, spróbuj podnieść linię oczu za pomocą podstawki pod laptopa, która pozwoli Ci patrzeć na ekran bez konieczności pochylania się.

  • Wpuść naturę

Jeśli możesz pracować w pobliżu okna, naturalne światło jest najlepszym sposobem na zwiększenie czujności, zmniejszenie stresu i zwiększenie wydajności. Praca w pobliżu naturalnego światła nie tylko poprawia nastrój, ale także pozwala zmniejszyć cyfrowe zmęczenie oczu. Wyglądając co 20 minut przez okno, oczy mogą się skupić i odpocząć po pracy za ekranem komputera. Wprowadzenie żywych roślin do biura może również pomóc oczyścić powietrze i sprawić, że poczujesz się zrelaksowany.

  • Wybierz odpowiednie okulary

Praca z urządzeniami cyfrowymi może powodować zmęczenie, bóle głowy i przemęczenie oczu - wszystkiemu temu można zapobiec, nosząc odpowiednią parę okularów. Znalezienie odpowiedniej pary okularów blokujących niebieskie światło pomoże Ci uniknąć zmęczenia oczu i sprawi, że Twoje oczy będą zdrowe i czujne przez cały dzień. Soczewki BluTech są złotym standardem wśród okularów blokujących niebieskie światło, które chronią oczy przed światłem sztucznym i UV, pozwalając Ci pracować bez obaw o zmęczenie oczu.

Znajdź BluTech w pobliżu