Praca przy komputerze to obecnie norma w każdym biurze – niemal każde stanowisko pracy biurowej związane jest z komputerem. Wiąże się to bardzo często z koniecznością doboru odpowiednich szkieł korekcyjnych, które spełniałyby odpowiednio swoją funkcję, ale też często wymagamy by były modnym dodatkiem, uzupełniającym nasz codzienny strój.

Jakie okulary do pracy? Wobec tego jeśli decydujemy się na zakup odpowiedniej pary, warto postarać się, aby równocześnie spełniały swoją rolę, chroniły nasze oczy, ale też miały nowoczesny design i funkcje, które sprawią, że nasza praca będzie bardziej komfortowa. W biurze na użytkowników okularów czeka kilka pułapek o których warto pamiętać, decydując o wyborze szkieł. Przede wszystkim w biurach jest bardzo duża ilość kurzu, która może podrażnić wrażliwe oczy, co sprzyja szybszemu zmęczeniu i prowadzi do spadku poziomu koncentracji. Również długotrwałe patrzenie w ekran komputera pogarsza jakość widzenia, żaden monitor nie jest wstanie ochronić nas przed skutkami takiej pracy i od nadmiernego wytężenia wzroku.

W biurach jest też większe niż w przeciętnych pomieszczeniach promieniowanie elektromagnetyczne. Nowoczesna technologia przyszła z pomocą okularnikom i możemy obecnie dobierać sobie szkła indywidualnie dopasowane do nas wraz z odpowiednią powłoką – antyrefleksyjną, antystatyczną, hydrofobową czy antyelektromagnetyczną. Wszystko to pozwala na poprawę widzenia, eliminację uciążliwych refleksów światła czy zmniejszeniu przyciągania pyłków przez okulary. Dobór oprawek – co jest modne w biurze? Szczególnie dla kobiet jest to ważna sprawa, ale też kobiety mają tu większą swobodę w wyborze koloru i kształtu oprawek. Zawsze jednak zalecany jest umiar i elegancja, bez ekscentrycznych dodatków, ponieważ okulary powinny być dopasowane do całości stroju jaki nosimy na co dzień. Przy wyborze kształtu polecamy skorzystać z porad profesjonalnych optyków, którzy doradzą i odpowiednio dopasują całość do naszych potrzeb.