Jeśli chodzi o okulary do komputera to są one dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które są aktywne zawodowo i narażone mocno na działanie promieniowania niebieskiego.

Uwaga na niebieskie promieniowanie Emitowane przez monitor fale, które są niewidzialne docierają do naszego oka i wpływają negatywnie na układ wzrokowy. Tym samym mogą one doprowadzać do bólu głowy, pieczenia czy swędzenia oczu. Niekiedy pojawia się nadmierne łzawienie. Podstawowym działaniem jakie można podjąć, aby tego uniknąć to stosowanie okularów, które mają filtr blokujący UV. Jeśli chcemy mieć pewność znalezienia dobrych okularów to najlepiej udać się do sprawdzonego optyka. Następnym rozwiązaniem może być także ćwiczenie wzroku przez to, że w czasie pracy przy komputerze co godzinę lub dwie będzie się zmieniać obserwowany punkt na kilka minut.

W ten sposób soczewka oka będzie nieco bardziej rozluźniona i zniknie skurcz akomodacyjny. Jest to naturalny objaw, który pojawia się przy nasilonym wpatrywaniu się w monitor komputera albo tablet. Innym pomocnym sposobem będzie stosowanie specjalnych kropli, które zawierają sól fizjologiczną. W pomieszczeniu klimatyzowanym tworzy się suche powietrze, które nie będzie działać pozytywnie na nasze oczy. Dlatego niestety będzie potrzeba substancja, która będzie odpowiadała za sztuczne łzy i tym samym rogówka będzie odpowiednio odżywiona. Dzięki specjalnym kroplą można nawilżyć oczy i dodatkowo uda się do nich dostarczyć potrzebne substancje odżywcze, które przenikną przez rogówkę do przedniej części oka i zapewnią mu odpowiednie wartości odżywcze. Zespół suchego oka to problem, który dotyczy właśnie osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach. Początkowo problem może być niegroźny, ale potem może się rozwinąć w inne kłopoty z oczami. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie krople i zabezpieczyć dobrze swoje oczy.